METAL-GLU Rapid jest to gęsty uniwersalny klej epoksydowy-dwuskładnikowy preparat regeneracyjny, szybkowiążący umieszczony w dwóch strzykawkach dozujących Łączy ze sobą metale, ceramikę, beton, drewno, gumę twardą, szkło, marmur, tworzywa (nie skleja detali z polietylenu, polipropylenu, teflonu)

Wysokowytrzymały, szybkowiążący preparat dwuskładnikowy, dla naprawy odlewów, spawów, dla łączenia detali z różnych materiałów. Skleja i wypełnia jamy i pęknięcia, mocuje wzajemnie detale, umożliwia formowanie zniszczonych gniazd łożysk etc..

Klei i wypełnia ubytki, wiąże w 15 minut. Produkowany w kolorze aluminiowym


UWAGA, WIELKA ZALETA – REWELACYJNA ZMIANA WŁASNOŚCI PRZY ZMIANIE PROPORCJI MIESZANIA!

Sami możemy wpływać na elastyczność kleju-pasty po dokładnym zmieszaniu, przez 3-minutowe mieszanie składników w różnych proporcjach. Mieszać oba składniki tj. Bazę i Reaktor w szybkim tempie, w proporcji objętościowej, dozując dokładnie ilości ze strzykawek.


Niektore zastosowania konstrukcyjne i naprawcze.

1. Usuwanie nieszczelności wymienników ciepła, przewodów wodnych, centralnego ogrzewania, zbiorników paliwa i oleju, łatanie poszycia poliestrowego jachtów i zbiorników itp.
2. Reperacja pęknięć w detalach metalowych. Wzmacnianie skorodowanych elementów i blach przez nakładanie kilku warstw bandaży tkaninowych, z płótna szklanego lub siatek metalowych z warstwą kleju.
3. Mocowanie klejem wałków w otworach, śrub w elementach nagwintowanych oraz mocowanie wzajemne poszczególnych elementów konstrukcji metalowej, ceramicznej, plastikowej przy pomocy spoiny klejowej .
4. Osadzanie na stałe elementów metalowych w podłożu ceramicznym , w podłożu betonowym, w marmurze, granicie, porcelanie, porcelicie, szkle, drzewie, twardej gumie, tworzywach sztucznych (z wyjątkiem polietylenu)
5. Mocowanie wzajemne elementów metalowych, ceramicznych, kamiennych, porcelitowych, szklanych, drewnianych, etc np. budowa z kleju zregenerowanego gniazda dla łożyska tocznego
6. Uszczelnianie bloków cylindrów i głowic silników od strony wodnej, likwidacja pęknięć odlewów i spawów. Wykonujemy wówczas rowkowanie pęknięcia szlifierką czy wiertarką, na początku i końcu pęknięcia nawiercamy i w taki rowek wprowadzamy klej – korzystnie dodatkowo przylepiając na wierzch, zagłębiając w klej, siateczkę metalową lub płótno szklane i smarując na wierzchu spoiny ponownie warstwą kleju.