METAL-GLU Pasta to tani, dwuskładnikowy materiał regeneracyjny - klej na bazie żywicy epoksydowej, przeznaczony dla odlewni, hut, zakładów elektromaszynowych i służb remontowych.

Jest to doskonały materiał do reperacji głowic i bloków silników, ruroci±gów c.o., instalacji wodno-kanalizacyjnych, czopów i gniazd maszyn, wad odlewów, spawów i blach,do ł±czenia metalu z betonem i szkłem oraz ł±czenia elementów ceramicznych.

METAL-GLU Pasta posiada podobne cechy wytrzymało¶ciowe i termiczne jak materiały regeneracyjne innych firm, jest jednak od nich znacznie tańszy.

 

 


UWAGA - NOWO¦Ć!

Preparat METAL-GLU Pasta jest produkowany w 5 kolorach od ciemno-szarego do popielatego. Każdy kolor można dopasować do sklejanego tworzywa (np. żeliwo, stal, stal nierdzewna, aluminium).


Zastosowania konstrukcyjne i regeneracyjne - przykłady:

1. Usuwanie nieszczelności chłodnic, wymienników ciepła, przewodów wodnych, centralnego ogrzewania itp.
2. Regeneracja czopów i gniazd pod łożyska, ściętych gwintów, rowków wpustowych, uszkodzonych otworów w odlewach i korpusach maszyn.
3. Uszczelnienia odlewów żeliwnych, staliwnych i z metali kolorowych, wypełnianie uszczelniające porów i ubytków.
4. Regeneracja nieszczelnych zbiorników, zużytych krawędzi i czopów w maszynach.


Wytyczne stosowania kleju.

Przygotowanie powierzchni - zszorstkować powierzchnię pilnikiem, szlifierką, papierem ściernym lub ściernicą trzpieniową. Następnie odtłuścić acetonem, tri, rozpuszczalnikiem nitro lub rozpuszczalnikiem do żywic epoksydowych TKB. Suszyć przedmiot kilka minut po odtłuszczeniu - w przypadku podgrzewania przedmiotu do 60oC, czas suszenia skracamy do jednej minuty.

Mieszanie kleju.

Na deseczkę dodaną do opakowania kleju drewnianą szpatułką wyjmujemy jedną część składnika B (reaktora) i cztery części (wagowo) składnika A (bazy). Objętościowo należy użyć 3 miarki bazy A oraz 1 miarkę reaktora B. Po dokładnym wymieszaniu klej jest przygotowany do położenia na odtłuszczonej powierzchni. Po nałożeniu kleju możemy zwiększyć wytrzymałość połączenia o 25% przez wygrzanie sklejanego detalu w temperaturze 70 do 90oC w suszarce lub pod ciepłym nawiewem przez cztery godziny.